Служба святителю Павлу Тобольському

ПРОЕКТ Служби святителю Павлу ТобольськомуПРОЕКТ

 

Служба святителю Павлу Тобольському

Велика Вечірня 


На “Господи воззвах” стихири на 8, гл 4. 


Прийдімо всі сьогодні,/ щоб оспівати великого Святителя,. Богомудрого отця нашого Павла, /який, наче зоря засіяв,/ на землі Самбірській/ і світлом своїм/ весь Сибір просвітив.


Носячи імена апостолів/ потрудився апостольською працею ти Святителю/ поган ти просвітив/ і благовістя Христове їм звіщав./ Тож молишся, богоугодний Святителю,/ за спасіння душ наших.


Сьогодні день пам’яті Павла преславного/ що із Києва у Тобольськ прийшов/ за покликанням Христовим/ і тут Христу добре послужив/ і поган до спасіння привів,/ Святителю, отче наш Павле,/ молися за всіх нас.


Як Святитель отець Миколай/ був ти милосердним до убогих/ годуючи голодних, напоюючи спраглих,/ утішаючи засмучених/ Ти завжди оспівував Христа Життєдавця./


Наче Святитель Златоустий Іоан/ постраждав ти за істину,/ але Правдолюбець Господь прославив тебе, Святителю,/ а безбожну царицю осоромив/ отче, Святителю Павле, слава Тобі./


Не втомляться наші уста/ хвалу співати Христовому Святителю/ що все своє життя Господа прославляв/ і за благодіяння його вічну пісню співав/ Чоловіколюбче слава Тобі.


Як велику Лаврську святиню/ ми маємо, отче, мощі твої, / бо ними багато зцілень ми отримуємо/ і за них славослів’я Господу приносимо/ і Його преславному Святителю.
Із землі Самбірської/ до Сибіру дійшов Ти/ вірний працівник винограднику Христового/ всім життям Господу послужив/ відкинувши все земне і тлінне.


Слава, гл.6:


Святителя славного і пастиря богомудрого/ нетямущих наставника і заблудлих провідника, оспіваємо всі разом днесь/ і взиваємо купно до нього/ молися за нас, отче Павле, преславний.


І нині, гл. 4.

Преславная Владичице,/ Заступнице наша, Богородице,/ не залишай нас без Твоєї допомоги/ а завжди омофором Своїм покривай/ і від напастей захищай,/ бо Ти Чоловіколюбця Христа породила Єси.

 

Вхід. Прокімен дня.

Паремії святителю.

 

На літії стихири храму і оці гл. 1

 

Святителю Павле/ Самбора й Тобольська похвало/ великий Божий угодниче/ і за людей заступниче /. За Церкву Христову страдальче/ і Православ`я оборонче/ молися за спасіння людей твоїх.
З великого Свого Чоловіколюбства/ дав нам святителя Павла Господь,/ великого подвижника і Божого служителя,/ що завжди молиться за нас.

 

Глас 3.

Залишив Господь твої мощі нетлінними, Святителю/ з великої любові до нас/ бо ними він зцілення людям дарує/ і від напастей їх рятує/. То ж молися, Павле отче наш, за спасіння душ наших.

Глас 6.

Царю Небесному/ Свою ти волю підкорив/ Пішовши за його покликом/ взяв ти свій хрест/ і не побоявся гніву цариці/ у всьому на Христа покладаючись.

 

Сонце Правди - Христос/ послав тебе свого ясного променя/ і просвітив Самбірський народ,/ за що той і шанує тебе/ і славослів`я тобі приносить.

 

Коли бачив ти, Святителю, /що у місті твоєму Самборі/, безбожники храми Божі забирають/ і православних до в`язниць вкидають/ то укріпляв ти у вірі Божих дітей/ Святителю, слава Тобі.

 

Слава, глас 8.

Як ми оспіваємо тебе, Святителю?/ Які слова похвальні ми принесемо тобі?/ Адже ти завжди являв себе дивним заступником/ і надійним оборонцем православ`я/ слава тобі, отче Павле/ за піклування твоє.

І нині глас той же:

Премилосердна Мати Христа нашого/ Богоносною свічкою явилася Ти нам, бо із Тебе засяяв Христос,/ світло істинне,/ Що просвітив усі світу кінці,/ Богородице владичице слава тобі.

 

 

СТИХИРИ НА СТИХОВНІ

 

Глас 2.

Радуйся, святителю Павле/ всього люду Християнського похвало/ бо ти заступник надійний єси/ до Господа за людей твоїх./ Тому ми радісно святкуємо пам`ять твою.

 

Стих: Чесна перед Господом/ смерть преподобних Його.

З чоловіколюбства Свого, а не за гідність нашу, послав Господь нам Святителя Павла, бо ми грішні, недостойні /мати такого заступника/ і надійного молитвеника/ і великого віри прославленої оборонця.

 

Стих: Священики Твої зодягнуться в правду/ і преподобні Твої зрадіють радісно.

Радість велика сьогодні/ у місті Самборі,/ бо ми святкуємо пам`ять Святителя/ що весь Сибір світлом Христовим просвітив/ із Самбора в Тобольськ прийшовши.

 

Слава, глас той же.

І при житті і після смерті/ піклуєшся ти про людей/, премилосердний Святителю, / зцілення через мощі свої даруючи/ і чудеса через них являючи/ Преблагий Павле всехвальний/.

І нині... глас той же.

Премилосердна Богородице, / Землі Української Заступнице/ і люду православного Захиснице,/ не залиши в небезпеці рабів Своїх.

Рання відправа/Утреня/

 

Сідальний 1 глас 6.

 

Світлом Христовим просвічений,/ із Києва в далекий Тобольськ пішов ти, Святителю./ І там світлом євангельським ти язичників просвіщав /і до спасіння їх спрямовував/ Ти за істину постраждав/ Павле, отче наш/молися за прощення провин наших.

 

Слава, глас 8.

Благодать Христову сприйнявши, /виливаєш ти її на світ, отче Павле/ бо всіх, хто до тебе прибігає, ти до істини приводиш/. Тому ми радісно святкуємо/ пам`ять твою.

 

І нині ... /Богородичний/

Одушевлення Свічко,/ що Божественне Світло до лона прийняла/ і звідти Воно просвітило весь світ/ молися завжди за побожний людей.

 

 

Сідальний 2, глас 6.

 

Похвалу принесімо Святителю,/ що, як добрий воїн Христовий,/ взявши меча, поборов усі напасті диявольські/ і паству свою від зла оберігав/. То ж молися Святителю Павле/ за спасіння душ наших.

 

Слава, глас той же.

Дивним джерелом чудес, отче Павле, ти нам явився бо хворих ти зціляв,/ заблудлих до спасіння направляв;/ голодних насищав,/ завжди славлячи Творця всього./ Його ж моли за нас/ людей твоїх.

 

І нині ... /Богородичний/

Премилосердна Царице/ Володарко неба і землі,/ Матінко Божа,/ що предивно Слово Боже породила,/ визволи нас від усяких спокус.

 

По Хваліте ім’я Господнє

Величання

Величаємо тебе, Святителю, отче наш Павле, міста Самбора славо/ і землі Сибірської похвало.

 

Після полієлею сідальний, глас 6.

 

Ієрарха великого Церкви Христової прославмо,/ він бо землю Сибірську просвітив/ і народи поганські до Христа привів та постраждав від безбожних/ але наче зоря, в небесних оселях возсіяв/ отче наш Павле,/ моли Христа Бога за спасіння душ наших.

 

Слава, глас той же.

Заступника надійного перед Богом ми маємо в Тобі,/ Святителю, отче наш, Павле,/ бо про паству свою ти пильно дбав,/ від мислених вовків її захищав./ І по смерті своїй не перестаєш піклуватися за нас,/ великий Святителю/ Тож молися за спасіння рабів твоїх.

 

І нині ... /Богородичний/

Молися усердно Владичице,/ за весь український народ,/ разом з Павлом, Святителем славним./ І заступайся за нас завжди,/ перед Христом - Сином Твоїм.

 

Степенна, 1-й антифон 4 гл.

 

Прокімен , Євангеліє святителю

 

Після Пс. 50-го, стихира, глас 6.

Велику науку Христову здобувши,/ захотів ти донести її до людей,/ тому і пішов ти в Сибірський край/ на кафедру Тобольськ і там, наче сонце ти засяяв,/ отче Святителю Павле,/ тому достойно святкуємо пам`ять твою.


Канон

 

Пісня 1

Як по суші проходив Ізраїль, по безодні стопами, гонителя-фараона бачачи, що потопає, Богові переможну пісню співаючи.

 

Приспіви «Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас».

Прославмо разом великого Святителя, богомудрого отця нашого Павла, що із Самбора до Тобольська прийшовши, завжди молився за народ свій.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Аврааму великому уподібнився ти, Павле, в юності із дому отця свого вийшовши, за покликом Божим і в благословенну землю Київську прийшов. Тим то, тебе всі величаємо.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

В Академії, великим святителем Петром Київським заснованій навчаючись, ти так як і він, відрікся світу, Павле, і залишивши тлінне, робітником жнива Христового став Святителю.

 

Богородичний...

Убогих заступнице і голодних наситителько, спраглим вгамування і нагих одягання, Богородице, молися за нас до Господа з Павлом Святим.

 

Пісня 3

Нема святого, як Ти, Господи Боже мій, що підніс ріг вірних Твоїх, Блаже, і утвердив нас на камені ісповідання Твого.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

У Лаврі Антонія і Феодосія перебуваючи прославився ти праведним і чесним життям твоїм, бо всі послухи покірно виконував і смиренням своїм до старця був подібним. Тому всі прославляємо тебе.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Праведний віри наставниче і за весь світ молитвенниче, Павле, отче наш, не залишай в небезпеці православних християн.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас Розумом своїм інших перевишуючи, навчав ти в Академії вірші писати і Христу ними славослів`я приносити. Тому і закликали тебе у північні краї просвіщати і Євангеліє проповідувати, Павле, отче наш.

 

Богородичний ...

Едемський Цвіте і істинний Раю, Мати наша Небесна, Богородице, не залише в небезпеці рабів твоїх.

 

 

По 3-й пісні, сідальний

Як нам тебе достойно оспівати, Святителю отче Павле, бо апостолів імена носячи, ти апостолом Сибірським став і землі північні світлом євангельським просвітив. За це ми нині оспівуємо тебе.

 

Слава... і нині... Богородичний.

Богородице Діво, Заступнице Церкви Православної і землі української покровителько, не залиши без допомоги наш народ, Тебе ж бо Помічницю могутню ми знаємо.

 

Пісня 4

Христос моя сила, Бог і Господь, чесна Церква боголіпно співає, взиваючи, від помислу чистого у Господові святкуючи.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Славу великого проповідника здобув ти, Павле, бо проповідями своїми ти людей просвіщав, і на істинний шлях їх наставляв. Тим то славимо тебе.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Лаврою Новгородською керуючи, істинним пастирем отари Христової ти себе показав. Тому і сподобився ти єпископського служіння, Павле, отче наш.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Апостолом Сибірським став ти, Павле, бо поган ти Христовим світлом просвіщав і купелі Хрешенн7я сподобляв, і про благовістя для народу дбав.

 

Богородичний ...

Владичице неба і землі, Преславна Мати Христа Бога нашого, завжди за нас молися разом із Павлом блаженним.

 

Пісня 5

Божим світлом Твоїм, Блаже, душі тих, що зранку моляться Тобі, осяй, молюся, щоб знати Тебе, Слово Боже, що від мороку гріховного взиває.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Людського роду ненависник, через слуг своїх наклепи неправильні зводив на тебе, Святителю. Але ти, наче золото вогнем випробуване, переміг його навіти, Павле, отче наш.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

О великий Святителю, Павле, похвалу тобі ми приносимо разом із тими, кого ти із поганства навертав і до Христа, як заблудлих овечок приводив.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Велику любов до грішників маючи ти, Отче, коли хтось на неправедну дорогу повертав, по-батьківськи його врозумляв і на шлях спасіння приводив, преславний Святителю Павле.

 

Богородичний ...

У бідах Заступнице і в напастях захиснице, Богородице Приснодіво, завжди заступайся за рабів своїх.

 

Пісня 6

Житейське море бачачи схвильоване напастей бурею, до тихого пристановища Твого прибігши, взиваю Тобі: виведи від тління життя моє, Многомилостивий.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Синод безбожний, засудивши митрополита Арсенія, хотів і над тобою розправитися, Святителю Павле. Але Бог не допустив їх безчесні наміри і від тління Господь тебе возвів, Павле, отче наш.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Побажав ти піти на спочинок у Лавру Київську, Святителю, де здавна тебе всі пам`ятали, як великого правди ревнителя. А зараз явився ти їм, як постраждалий за правду, Павле, отче наш.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Істинним людинолюбцем показався ти, Павле, бо про бідних ти дбав і голодних насищав і ображених втішав. Тому то всі вони тебе величають.

 

Богородичний ...

Взбранна Воєводо, що нищителя жала смерті породила нам, визволь від небезпеки рабів Твоїх.

 

По 6-й пісні - Кондак, клас 2.

Із землі Галицької, із міста Самбора, до Тобольська далекого дійшов ти за покликом Христовим. Упокоєння ж від трудів у Лаврі Київській отримавши, ти досі через мощі свої преславні людям допомагаєш. Ті ж, хто допомогу від тебе отримує, вдячно взивають тобі: Радуйся, Святителю Павле, міста Самбора похвало, Православної Церкви Пресвітлий світильниче.

 

Пісня 7

Росодайною піч учинив ангел преподобним отрокам, халдеїв же опаляючи веління Боже мучителя напоумило взивати: благословенний Ти, Боже отців наших.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Аскетичне життя у лаврі проводячи, не дбав ти про тіло, яке минає; а дбав про душе, яка вічно живе і завжди до Господа взивав: благословен єси, Боже отців наших.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Ймемо віру, що й по смерті не покидаєш ти світу, Святителю Павле, бо кожен, хто і зараз просить твого святого заступництва, його отримує і взиває до Спаса: благословен єси, Боже отців наших.

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Мощам твоїм, баженний, не дав зітліти Цар Слави, щоб кожен, хто до них прибігає, міг від тебе отримати зцілення, співаючи: благословен єси, Боже отців наших.

 

Богородичний ...

Оселе Божественна, що Всюдисущого Бога прийняла в лоно Своє, виблагай на у Господа прощення гріхів.

 

Пісня 8

Із полумя преподобним росу пролив Ти і праведного жертву водою попалив Ти, бо все твориш, Христе з волі Своєї; Тебе величаємо по всі віки.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Ревнителем Православ`я і по смерті показав ти себе, Павле, коли іновірця-католика засудженого ти врозумляв і прийняти Православ`я спонукав. Всі ж, хто бачили це, взивали: оспівайте діла Господні, Господа.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Агапіту Печерському уподібнившися, приносив ти оздоровлення всім, хто прибігав до преславних мощей твоїх. Ті ж, що зцілення отримали, взивали: оспівуйте, діла Господні, Господа.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Земне життя в трудах пройшовши, в оселі небесні переселився ти, Святителю. То ж молися завжди за тих, хто прибігає до тебе і взиває: оспівуйте діла Господні, Господа.

 

Богородичний ...

О! Премилосердна Владичице, Заступнице наша, Богородице. Подавай блага Свої нам, щоб ми взивали: оспівуйте діла Господні, Господа.

 

Пісня 9

Бога людям неможливо бачити, на Нього ж не можуть чини ангельські дивитися. Тобою, Всечиста, явилось для людей Слово втілене. Його ж величаючи, з небесними воїнствами Тебе ублажаємо.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Молитви свої принесемо до Святителя, щоб він ублагав Господа, позбавити нас від бід і спокус.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Великий ти, Павле, заступник за землю Українську і за паству свою. Тому ми величаємо тебе.

 

Святителю, отче наш Павле, моли Бога за нас

Спаси нас від усяких бід і скорбот, Святителю, отче наш Павле, бо ми знаємо тебе, як усердного, за люд Православний, молитвенника.

 

Богородичний ...

Істинну Матір Бога, що Слово Боже породила несказанно, ми однодумно всі прославляємо.

 

По 9-й пісні – світильний

Прославимо великого Павла, митрополита Тобольського, бо ж будичи пастирем Христової Церкви, він добре стадо своє пас і загублених овець до Господа навертав. Великий Служителю Христовий, слава тобі.

 

Слава і нині, Богородичний

Преславний божественний Кивоте, що вмістив Бога, якого небо і земля, вмістити не можуть, молися завжди за Православних Християн.

 

На Хвалітних стихири на 6, глас 6.

Восхвалимо всі богомудрого Павла, /він бо відкинувши земне, /все, що тлінне і минає,/ життя присвятив небесному,/ що існує по всі віки./ Ми ж оспівуємо пам`ять його.

 

Ангеле земний і людино небесна,/ угодниче Божий, святителю Павле,/ небес сподобився ти побожним життям твоїм,/ За це все творіння тебе славить.

 

Турботою про бідних і нужденних,/ Святителю Миколаю Мирлікійському ти уподібнився./ Бо, як і він, ти бідним допомагав, голодних насищав,/ заблудлих направляв,/ завжди хвалячи Господа.

 

Глас 2.

Великою працею потрудився ти, Святителю,/ у справі проповіді Христової, бо приніс ти світло Божественне людям, що в темряві сиділи./ Слава тобі, слуго Христовий, вірний.

 

Мирлікійському чудотворцю уподібнившись,/ проливав ти потоки зцілень людям,/ бо кожен, хто благав, до мощей твоїх припадаючи, / не відходив не вислуханим,/ а пісню хвали співав великому Святителю.

 

Немеркнучим світлом Христовим просвічений,/ наче зоря немеркнуча сяяв ти, Святителю, бо взявшись за рало плугатаря Христового,/ не оглядався ти на справи світу мирські, а завжди славослів`я Господу приносив.

 

Слава .., глас 8.

Святителя великого сьогодні пам`ять святкуємо,/ що із Лаври Київської в далекий Тобольськ прийшов,/ і єлей благодаті на язичників пролив,/ помазавши їх миром Христовим/ і до спасіння їх привів.

 

І нині.., Богородичний, глас 6:

Богородицю, прославимо Неневісную,/ Колісницю Слова,/ що Бога вічного світові явила,/ і ним Божественне спасіння у світ принесла, Пренепорочная, Слава Тобі.

 

 

Кінець і Богу слава!Создан 10 дек 2008 
bogoslov.cv.ua Парафія св. пророка Іллі